Mājas plānojums.
Hey!
Šī gada pēdējā blogā vēlējos nedaudz apspriest tēmu par mājas celtniecības svarīgu etapu - telpu plānojums. Esmu ievērojusi daudz mājām, kuras ir nesen celtas, telpu plānojums ir izplānots diezgan nepareizs, kas nākotnē mājas iemītniekiem varētu diezgan traucēt ikdienišķās lietās.Viena no vairāk sastaptajām problēmām ir mājas nesadalīšana divās galvenajās zonās, kur pirmā zona ir publiskā (telpa viesiem) ,kura ietver - virtuvi, ēdamistabu, viesistabu un tā saukto ''powder room'' , bet otrā zona ir guļamistabas , vannas istaba un citas telpas, kurās Tu nevēlies ,lai viesi nokļūtu. Mājas ofiss un viesu guļamistaba var tikt iekļauta jebkurā no zonām.
Izveidoju nelielu 2D mājas plānojumu 200m2 lielai mājai, kurā parādu vienu no variantiem, kāds izsaktās mājas telpu plānojums ar zonējumiem.
Kā var redzēt plānojumā, mājā ieejas durvis ir no labās puses, kur pirmās durvis pa labi ved uz virtuvi, vei ejot taisni līdz pretējām durvīm ieej privātā zonā, kur ir 3 guļalmistabas un liela vannas istaba vai neejot taisni pa durvīm un nogriežoties pa labi ieiesi atvērta tipa dzīvojamā telpā ,kura apvienota ar virtuvi un ēdamzonu.
Mājas telpu plānojumu varu ieteikt sākt ar virtuvi, vispirms izplānot to, lai visam ir pietiekoši vietas un pēc tam turpinām ar pārējām telpām.
Atceries, tas kas der vienam, neder citam. Ļoti daudz ir pieejami par brīvu mājas plānojumi, tos gan var ņemt kā paraugu, kā sākumpunktu, lai saprastu, kurš telpu plānojuma veids atbilstu Tev un tavam dzīvestilam, lielai vai mazai ģimenei. Uzzīmē vairākus variantus, un ja jūties pārliecināts par savām tehniskajām prasmēm ir daudz dažādu mājaslapu un aplikāciju ,kā teiksim, es izmantoju šim 2D plānojumam - Sketchup aplikāciju, kurā ir iespējams uzzīmēt arī 3D versijā.
Tad, kad Tu esi sapratis kurš plānojums derēs tieši Tev, tad vari doties pie arhitekta.
Protams,līdz mājas celtniecības uzsākšanai, daudz kas var mainīties, bet galvenais ir tas ,ka Tu pats zināsi ,kādu tieši plānojumu vēlies, cik daudz telpas ,kādām vajadzībām, vienu vai divus stāvus.
Šis apraksts varētu vēl turpināties daudzās lapās ,jo šai tēmai ir daudz kas stāstāms, bet to atstāšu kādiem no nākošajiem bloga rakstiem.
Tomēr ja neesi pārliecināts ,ka vēlies pats šo procesu veikt vai ir kādas neskaidrības, droši raksti komentārā vai sūti PM.